Instalacje klimatyzacji

  Darmowa wycena

   Układanie przez pracownika ogrzewania podłogowego
   Dostosowanie autonomicznego ogrzewania

   Instalacje grzewcze w Szczecinie

   Instalacje wentylacji Zadaniem wentylacji jest dostarczanie oczyszczonego powietrza do wnętrza budynku. Zapobiega ona gromadzeniu się nadmiernej wilgoci w domu, co wpływa na wydajność systemu grzewczego. Warto też pamiętać o tym, że dobrze dopasowana instalacja grzewcza pozwoli uzyskać efekt energooszczędności w budynku i poprawi komfort codziennego życia. Instalacja wentylacji wymaga zastosowania elementów przeznaczonych do tego typu systemów, nie powinno jej zabraknąć w żadnym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym. Oferujemy niezawodne produkty spełniające aktualne standardy dotyczące wentylacji. Wentylacja grawitacyjna Najprostszy i najbardziej popularny system wentylacji to wentylacja grawitacyjna. Do jej działania niezbędne jest wybudowanie pionów wentylacyjnych, dzięki którym ciepłe powietrze zostaje odprowadzane na zewnątrz z górnych partii pomieszczeń, a to wszystko przez wytworzenie się ciągu powietrza spowodowanego różnicą ciśnień. Taka wentylacja możliwa jest wyłącznie przy napływie powietrza z zewnątrz, np. przez uchylone okno lub nawiewniki okienne. Jeśli budynek jest szczelny i nie ma dopływu powietrza z zewnątrz, wentylacja grawitacyjna nie będzie działać.

   Ogrzewanie ścienne

   Systemy ogrzewania płaszczyznowego cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Ogrzewanie ścienne przypomina ogrzewanie podłogowe, jednak instalacja rozprowadzana jest w ścianach. System wężyków znajdujący się pod powierzchnią płyt kartonowo-gipsowych umożliwia cyrkulację gorącej wody, a ciepło oddawane przez całą powierzchnię ściany rozprowadzane jest równomiernie po pomieszczeniu, na każdej jego wysokości. Płaszczyznowe ogrzewanie sterowane jest za pomocą termostatu, a całość podłączona do kotła. Instalacja ogrzewania ściennego jest wygodna, wydajna, przyjazna środowisku, a co najważniejsze niedroga w eksploatacji. Może być zamontowana zarówno na całej powierzchni ściany, jak i jej fragmencie. Zdecydowanie podnosi estetykę wnętrza, służąc jako ukryty grzejnik. Doskonale sprawdzi się w większości domów jednorodzinnych.

   Ogrzewanie grzejnikowe

   Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu ogrzewania grzejnikowego. Sprzedajemy systemy dostarczane przez sprawdzonych i renomowanych producentów. Wielką zaletą oferowanych przez nas grzejników ściennych jest fakt, że szeroka gama modeli pozwala na możliwe najlepsze dopasowanie kaloryferów do konkretnych przestrzeni. Mamy zatem i grzejniki ścienne, które doskonale wpasują się w nowoczesne wnętrza, i te, które lepiej komponują się z tradycyjnym wystrojem. Warto dodać, że świadczymy też pomoc w zakresie doboru całej instalacji. Jeśli więc poszukują Państwo najlepszych systemów ogrzewania, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.