Uzdatnianie wody

  Darmowa wycena

   Picie zdatnej wody
   Nalewanie przefiltrowanej wody

   Uzdatnianie i zmiękczanie wody

   Oferujemy systemy przeznaczone do zmiękczania wody. Zdecydowana większość gospodarstw domowych w Polsce korzysta z wody, którą uznać należy za średnio twardą oraz twardą. W niektórych rejonach kraju jest to natomiast woda bardzo twarda, czyli taka, która przekracza 32 °fH. Ze złóż o wysokiej twardości korzystają mieszkańcy Zamościa oraz Lublina. Jeśli chodzi o większe ośrodki, jedynie w Częstochowie, Słupsku oraz Przemyślu woda dostarczana przez komunalnych operatorów jest średnio twarda ze wskazaniem na miękką. Ponieważ twarda woda wpływa destrukcyjnie na działanie wielu urządzeń, zarówno sprzętów domowych, jak i maszyn przemysłowych, należy zadbać o jej zmiękczenie. Warto zatem podkreślić, że w asortymencie naszej firmy w Szczecinie znajdą Państwo efektywne rozwiązania do zmiękczania wody.

   Jak działa zmiękczacz wody?

   Zmiękczacz wody to w istocie złoże jonowymienne. Wkład filtra naładowany jest jonami sodu, dzięki czemu kationy wapnia i magnezu, przez które woda staje się twarda, zastąpione zostają kationami sodu. Chociaż stężenie sodu w zmiękczonej wodzie mieści się w przyjętych normach spożywczych, warto pamiętać, że osoby cierpiące na cukrzycę oraz nadciśnienie powinny mieć świadomość, że woda zmiękczona bogata jest we wspomniany pierwiastek. I choć sama nie cechują się słonym smakiem, należy brać pod uwagę jej skład, gdy układa się restrykcyjne menu dla chorych, którzy w swojej diecie uważać muszą na ilość spożywanego chlorku sodu.

    

   Zmiękczona wodą posiada także inne właściwości. Miękka woda lepiej się pieni, dlatego do mycia, prania i zmywania stosuje się wówczas mniej detergentów. Zmiękczona woda nie wysusza też skóry, a rozmaite urządzenia – takie jak pralki, zmywarki i czajniki elektryczne – chronione są przed osadzaniem się kamienia kotłowego. Jeśli więc rozważają Państwo zakup zmiękczacza wody, serdecznie zachęcamy do kontaktu ze specjalistami w naszej firmie w Szczecinie.