Kotły gazowe

  Darmowa wycena

   Dostosowanie przez pracownika ogrzewania domu
   Dostosowanie autonomicznego ogrzewania

   Kotły gazowe

   Ogrzewanie domu i wody może być realizowane na wiele różnych sposobów. Jednym z urządzeń stosowanych w systemach grzewczych są kotły gazowe. Idąc w kierunku ekologii i wygody użytkowania, coraz częściej wybierane są systemy grzewcze oparte na zasilaniu właśnie gazem. Kotły dzielą się na jedno- oraz dwufunkcyjne. Te pierwsze stosowane są do ogrzewania wody w instalacjach grzewczych i rekomendowane są do domów o większej powierzchni. Dwufunkcyjne kotły gazowe służą do podgrzewania zarówno wody w systemie grzewczym, jak i wody użytkowej. Zaleca się jednak, aby taki piec był umieszczony blisko punktu poboru ciepłej wody, w celu wydajnego działania. Znajdujący się w nim przepływowy wymiennik ciepła ogrzewa wodę na bieżąco, dzięki czemu stale dostępna jest gorąca.

   Gazowe kotły kondensacyjne

   Najczęściej spotykany rodzaj kotła gazowego to kocioł kondensacyjny. Wykorzystuje on potencjał ciepła powstającego podczas spalania, co pozwala na wytworzenie większej jego ilości. Znacząco obniża to koszty ogrzewania, ponieważ para wodna powstająca podczas spalania nie ulatnia się, a zostaje wykorzystana do ogrzewania domu. Zamknięta komora spalania wpływa także pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników oraz wyklucza możliwość zaczadzenia.

    

   Szeroki asortyment produktów, który oferujemy, pozwala dopasować odpowiedni kocioł gazowy do oczekiwań klientów oraz ilości zajmowanego miejsca. W sprzedaży posiadamy wiele rodzajów kotłów o różnych parametrach i rozmiarach. Wyselekcjonowane urządzenia światowej klasy producentów zapewnią bezawaryjne i komfortowe ogrzewanie w Twoim domu.