Ogrzewanie podłogowe – Szczecin

  Darmowa wycena

   ogrzewanie podłogowe

   Realizujemy zlecenia na ogrzewanie podłogowe w Szczecinie. Działa ono na zasadzie promieniowania i konwekcji. Emitowane z podłogi ciepło unosi się, dzięki czemu wyrównuje temperaturę w pomieszczeniu. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi obejmujące projektowanie i montaż tego rodzaju systemów. Zapewniamy fachowe doradztwo i najwyższe standardy obsługi. Współpracujemy z osobami prywatnymi i przedsiębiorstwami.

   Rodzaje ogrzewania podłogowego

   Nowoczesne ogrzewanie podłogowe dzieli się na trzy rodzaje:

   powietrzne opiera się na przepływie ogrzanego powietrza przez kanały usytuowane bezpośrednio w podłodze lub fundamentach. Dzięki połączeniu fundamentu z systemem grzewczym, do betonu nie przenika wilgoć. Jest to jeden z najmniej awaryjnych systemów. Może być ono zakładane wyłącznie podczas budowy budynku.
   wodne będące systemem rur grzejnych z tworzywa sztucznego lub metali przez które przepływa ogrzana woda. Do wykonania takiej instalacji konieczne jest wyliczenie długości pętli. System montowany jest bezpośrednio na izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej. Konstrukcja zalewana jest warstwą jastrychu.
   elektryczne, które wykonywane jest poprzez umieszczenie w podłodze przewodów grzejnych lub mat grzewczych, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez podłogę. Jest to szybkie w wykonaniu i dość tanie i łatwe w sterowaniu ogrzewanie podłogowe. Ze względu na wysoki ceny energii elektrycznej zazwyczaj polecane jest do niewielkich pomieszczeń (np. łazienek).