Wentylacja i rekuperacja – Szczecin

  Darmowa wycena

   Rekupurator
   Pompa ciepła

   Zajmujemy się świadczeniem usług związanych z wentylacją i rekuperacją w Szczecinie i okolicznych miejscowościach. Od wielu lat działamy w branży, dzięki czemu wiemy, jak tworzyć tego rodzaju systemy w różnych rodzajach budynków. Zapewniamy najwyższe standardy obsługi i merytoryczne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

   Instalacje wentylacji

   Głównym zadaniem wentylacji jest dostarczanie oczyszczonego powietrza do wnętrza budynku. Zapobiega ona gromadzeniu się nadmiernej wilgoci w domu, co wpływa na wydajność systemu grzewczego. Warto też pamiętać o tym, że dobrze dopasowana instalacja grzewcza pozwoli uzyskać efekt energooszczędności w budynku i poprawi komfort codziennego życia.

    

   Instalacja wentylacji wymaga zastosowania elementów przeznaczonych do tego typu systemów, nie powinno jej zabraknąć w żadnym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym. Oferujemy niezawodne produkty spełniające aktualne standardy dotyczące wentylacji.

   Wentylacja grawitacyjna

   Najprostszy i najbardziej popularny system wentylacji to wentylacja grawitacyjna. Do jej działania niezbędne jest wybudowanie pionów wentylacyjnych, dzięki którym ciepłe powietrze zostaje odprowadzane na zewnątrz z górnych partii pomieszczeń, a to wszystko przez wytworzenie się ciągu powietrza spowodowanego różnicą ciśnień. Taka wentylacja możliwa jest wyłącznie przy napływie powietrza z zewnątrz, np. przez uchylone okno lub nawiewniki okienne. Jeśli budynek jest szczelny i nie ma dopływu powietrza z zewnątrz, wentylacja grawitacyjna nie będzie działać.

   Czym jest rekuperacja?

   Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator. Urządzenie umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza oraz odzyskiwanie ciepła. System nie tylko nagrzewa, ale też oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i alergenów. Montaż rekuperacji jest więc wygodnym rozwiązaniem dla alergików i osób wrażliwych. W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej opartej na jednym strumieniu powietrza, działanie rekuperacji oparte jest na dwóch strumieniach powietrza wytwarzanych różnicą ciśnień między otoczeniem a wnętrzem budynku.

    

   Mają Państwo pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Chętnie opowiemy o szczegółach i zaletach rekuperacji. Zapoznamy się z Państwa oczekiwaniami i zaproponujemy rozwiązania, które im sprostają.