Wentylacja i rekuperacja

  Darmowa wycena

   Instalacje wentylacji

   Zadaniem wentylacji jest dostarczanie oczyszczonego powietrza do wnętrza budynku. Zapobiega ona gromadzeniu się nadmiernej wilgoci w domu, co wpływa na wydajność systemu grzewczego. Warto też pamiętać o tym, że dobrze dopasowana instalacja grzewcza pozwoli uzyskać efekt energooszczędności w budynku i poprawi komfort codziennego życia.

    

   Instalacja wentylacji wymaga zastosowania elementów przeznaczonych do tego typu systemów, nie powinno jej zabraknąć w żadnym budynku, zarówno mieszkalnym, jak i użytkowym. Oferujemy niezawodne produkty spełniające aktualne standardy dotyczące wentylacji.

   Wentylacja grawitacyjna

   Najprostszy i najbardziej popularny system wentylacji to wentylacja grawitacyjna. Do jej działania niezbędne jest wybudowanie pionów wentylacyjnych, dzięki którym ciepłe powietrze zostaje odprowadzane na zewnątrz z górnych partii pomieszczeń, a to wszystko przez wytworzenie się ciągu powietrza spowodowanego różnicą ciśnień. Taka wentylacja możliwa jest wyłącznie przy napływie powietrza z zewnątrz, np. przez uchylone okno lub nawiewniki okienne. Jeśli budynek jest szczelny i nie ma dopływu powietrza z zewnątrz, wentylacja grawitacyjna nie będzie działać.