Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań pozwalających na jak najdokładniejsze oczyszczenie wody w warunkach domowych, a coraz większa świadomość konsumentów stawiających na ekologiczne rozwiązania sprawia, że firmy prześcigają się w tworzeniu technologii służących poprawie jakości wody. Jak więc dobrać system jej uzdatniania, aby jak najlepiej spełnił oczekiwania?
Dostosuj oczyszczacz wody do warunków mieszkaniowych
Podstawowym wyznacznikiem odpowiedniego doboru systemu do oczyszczania wody są warunki lokalowe. Ze względu na możliwość wygospodarowania większej przestrzeni w domu można skorzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań uzdatniania wody, takich jak: filtr odwróconej osmozy, system fizycznego usuwania kamienia czy elektronicznie sterowana stacja dozująca.
W mniejszych mieszkaniach sprawdzą się filtry podzlewowe. Ich instalacja jest prosta, a oczyszczona woda pojawia się od razu po użyciu dedykowanego uchwytu w kranie. W małej przestrzeni, np. biurowej, swoją rolę spełni także dyspenser, który zajmie się ultrafiltracją bakterii i mikroplastiku, dezynfekcją i mineralizacją wody.
Dlaczego warto używać zmiękczacza wody?
Dużym problemem w wielu polskich domach jest występowanie wody twardej i średnio twardej. Ze względu na jej negatywne oddziaływanie na wiele sprzętów użytku domowego warto jest zaopatrzyć się w system filtracji wody, który dodatkowo będzie ją odpowiednio zmiękczać. Takie rozwiązanie zapobiega osadzaniu się kamienia, zmniejsza ilość używanych detergentów potrzebnych do prania czy mycia naczyń oraz korzystnie wpłynie na kondycję skóry domowników. Technologie zmiękczania wody oparte na wymianie jonowej znajdą zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mniejszych lokalach.