Główne rodzaje kotłów gazowych

Kotły gazowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków. Używa się go w około 40 proc. gospodarstw domowych i to zwłaszcza w nowo wybudowanych. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ich rodzajów, które nieco się od siebie różnią, przede wszystkim sposobem pracy. Czym jednak dokładnie? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Podział ze względu na działanie urządzenia

Najczęstszy podział, jeśli chodzi o takie urządzenia to kotły:

  • tradycyjne,
  • kondensacyjne,
  • pulsacyjne,
  • pracujące w kaskadzie.

W przypadku urządzeń określanych jako tradycyjne oraz kondensacyjne, główną różnicą jest sprawność. Te drugie są więc droższe, ale w bardziej efektywny sposób przetwarzają gaz i tym samym zużywają mniej paliwa.

Jeszcze bardziej zaawansowane są kotły pulsacyjne: zamiast palnika mają one komorę, do której doprowadza się mieszankę gazowo-powietrzną. Zaletą takiego urządzenia jest jeszcze wyższa ekonomia działania, przy czym są jeszcze droższe, aniżeli kondensacyjne.

Ostatnie, czyli pracujące w kaskadzie, to po prostu połączenie ze sobą kilku kotłów, zazwyczaj dwóch lub trzech. Najczęściej stosowane jest ono w większych obiektach, np. użyteczności publicznej lub różnego rodzaju halach.

Podział kotłów ze względu na funkcje urządzeń

Jeśli chodzi o rodzaje kotłów gazowych, to wskazuje się również na podział ze względu na funkcjonalność. Przykładowo jednofunkcyjne dedykowane są do ogrzewania domu, natomiast dwu- do ogrzewania domu oraz wody. Instalacje grzewcze tego typu sprawdzają się zwłaszcza w większych domach, z większą liczbą domowników, gdy inne rozwiązanie byłoby mniej efektywne.

Szukasz firmy będącej dostawcą wysokiej technologii instalacji grzewczych? Jeśli tak, to koniecznie skorzystaj z naszej oferty, w przypadku której stawiamy nie tylko na wydajne działanie, ale także na bardzo oszczędną pracę, która obecnie jest niezwykle istotna. Serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz poznania szczegółowych informacji.